Sık Sorulan Sorular

/Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular2016-10-05T14:29:14+00:00

Sık Sorulan Sorular

Rust-Oleum NeverWet ile ilgili Sık Sorulan Sorular ın cevaplarını bulabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için lütfen sayfa altındaki contact formunu kullanınız.

Rust-Oleum NeverWet Kaplama için öneriniz var mı?2016-10-05T14:29:15+00:00

Rust-Oleum NeverWet kumaş üzerinde kadifemsi bir his uyandıran bir tabaka oluşturacaktır, bu yüzden ürünü oyun ya da iş elbiselerinde uygulamanızı öneririz. Diğer kumaşlar için de bir çözüm üretmek için çalışmalarımız devam ediyor, bizi takip edin!

Testlerimizde gördüğümüz kadarıyla üst kaplama uygulanmış kumaşlar her iki tabakanın da uygulandığı kumaşlarla aynı sonucu vermiştir. Üst kaplama, kumaşın yüzeyinde kendi yolunu bularak oldukça iyi bir yapışma göstermektedir. Üst kaplama yıkandığında tamamen çıkar.

Hasar görmüş bir Rust-Oleum NeverWet kaplamasını nasıl tamir edebilirim?2016-10-05T14:29:15+00:00

Tamiri kolaydır. Öncelikle, üst kaplamayı tekrar uygulamayı deneyin. Bu, ürünün etkisini onaracaktır ve ilk kat hala mevcutsa yeni üst kaplama mevcut ilk kat tabaka ile sorunsuz yapışacaktır. Eğer ilk tabaka da yıpranmışsa, her iki katı da yeniden uygulamayı deneyebilirsiniz.

Rust-Oleum NeverWet in son hali parlak mıdır?2016-03-25T22:50:14+00:00

Hayır. Rust-Oleum NeverWet’in son hali mat görünümlüdür. Kadifemsi bir hissi vardır. Ürün geliştirme döngümüzde parlak yüzeyler yakın gelecekte teknik zorluklar olmaktan çıkacak gibi görünmektedir.

Rust-Oleum NeverWet optik olarak temiz ve net midir?2016-10-05T14:29:15+00:00

Hayır. Rust-Oleum NeverWet hafif beyaz bir pus bırakır. Bu, çok dikkatli bir üst tabaka uygulaması ile en aza indirgenebilir. Kaplamayı bir gazete kâğıdının üzerine uyguladıktan sonra yazıları rahatlıkla okuyabiliriz. Bununla beraber, düz siyah yüzeyler pusu ön plana çıkarır.

Rust-Oleum NeverWet güvenli midir?2016-10-05T14:29:15+00:00

Kullanım talimatlarına uygun olarak kullanıldığı sürece kesinlikle güvenlidir. Üst tabakadaki çözücü istisnalar hariç temel içeriğin tamamı yiyecek maddelerinde de kullanılmaktadır. (Evet, yediklerimizin içinde var) İlk kat malzemeleri, çözücüler dışında zehirli olmayan polimerlerdir. Ürün sayesinde oluşturduğumuz yüzey nano dokulu olmasına rağmen bu formülde hiç nano partikül bulunmamaktadır.

Rust-Oleum NeverWet için uygun olmayan yerler nelerdir?2016-10-05T14:29:15+00:00

Yüksek aşındırmalı uygulamalar Rust-Oleum NeverWet için uygun değildir. Çok seyahat edilen yollar ve kaldırımlar için tavsiye edilmez.

Yüksek sürtünmeli makinelerin sürtünmeli yüzeyleri de uygun yerler değildir.

Arabaların dış yüzeyleri. Nihai hali parlak olan bir ürün değildir. Arabalar yağmur altında hızla ilerlerken yüksek bir basınca maruz kalırlar. Rust-Oleum NeverWet henüz bu tür bir basınca dayanacak güçte değildir.

Pencere camları/araba camları/cam yüzeyler. Bu uygulama camlarınızın saydamlığını bozup buzlu cam görünümü verir (silinince temizlenir).

İnce kumaşlar. Ürünün kumaş üstünde dokunulduğunda hissedilen bir etkisi vardır ve ince kumaşlarda bu etkisi rahatsız edici olabilir ama zor şartlar altında giyilen kaba kumaş giysilerde bu etki rahatsız edici olmayabilir.

Parlak veya siyah ayakkabılarda. Ürünün oluşturduğu puslu tabaka bu tür ayakkabıların görünüşünü bozabilir.

Mayolar. Mayolar ile kullanıldığında mükemmel olacağını düşünebilirsiniz. Sadece dış yüzeyi kapladığınızda mayo iç yüzeyinden emdiği suyla tamamen ıslak olacaktır. Pek yakında bir kumaş solüsyonu ile karşınızda olacağız—kumaş odaklı yeni Rust-Oleum NeverWet için biraz bekleyin.

Rust-Oleum NeverWet için en iyi uygulama alanları nelerdir?2016-03-25T22:49:28+00:00

Düşük aşınmalı yüzey uygulamalarının hepsinde iyi sonuçlar aldık. En beğendiklerimiz şöyle sıralanabilir:

a. Tuvalet malzemeleri – tuvalet fırçaları, tuvalet oturağının altında kalan bölgeler (Oturağa yapılacak uygulamanın konforu bozmaması için daha hafif yapılması gerekir).

b. Evcil hayvan çiş kutuları ve köpek yatakları gibi hayvan bakım ürünleri.

c. Açık alan ahşap yüzeyler, özellikle gözenekli ahşap yüzeyler. Ahşap güverteler için harika bir uygulamadır.

d. Sıvalı yüzeyler ki bu yüzeylerde küf oluşumunu engellediğini gözlemledik.

e. Briket tuğla ve taş duvar yüzeyler, burada sadece üst kaplamayı deneyebilirsiniz. Bu yüzeylerde ilk kat kaplamaya gereksinim kalmaz. Brikete uyguladığımız üst kaplama (ilk katı uygulamadan) iki yıllık dışarıda kaldıktan sonra yer yer kuruluğunu muhafaza etti.

f. Kamp malzemeleri – tentelere, çadırlara, sırt çantalarına ve botlara uyguladık. Bir haftalık bir kamp turunda kullanıldı ve sonuçlar tek kelime ile harikaydı. Çadırlarda ilk katı uygulamadan direk üst kaplama uygulaması da işe yaradı. Çadırınızın perdelerine de üst kaplama uygularsanız muhtemelen sağanak olmayan yağışlarda yağmurluk perdeler kullanmanıza gerek kalmayacak. Bu konu üzerinde de çalışmalarımız devam ediyor.

Rust-Oleum NeverWet ne kadar dayanıklıdır?2016-03-25T22:49:23+00:00

Süper hidrofobik (su itici) kaplamalar dünyasında Rust-Oleum NeverWet son derece dayanıklıdır. Pratik hayatta bunun limitleri vardır. Rust-Oleum NeverWet eldivenli bir elin yüzlerce sürtünmesine dayanabilirken, eldivensiz bir elin sürtünmesine o kadar fazla dayanamaz. Bunun sebebi, cilt ve cilt kaynaklı yağlar Rust-Oleum NeverWet’in çalışmasını sağlayan yüzey kaplamasının kimyasalına karışmasıdır. NeverWet™ yüksek trafikli ve aşınmalı uygulamalar için uygun değildir. Rust-Oleum NeverWet  suyun 15 metre altında birkaç dakika dayanabilir ama derinlik azaldıkça bu süre kat kat artar.

Eğer yüksek trafikli veya aşınmalı değilse dış mekân yüzeylerinde Rust-Oleum NeverWet en azından bir yıl özelliğini yitirmez. Bu yeni bir formülasyonun ürünüdür ve dış yüzeyleri henüz bir yıldan daha uzun süre gözlemleme fırsatımız olmamıştır. Hızlandırılmış laboratuvar ortamlarında elde edilmiş sonuçlar vardır fakat hiçbir şey gerçek hayat tecrübeleriyle bir tutulamaz.